Ivanov pranoi guvernatoren e re dhe atë të deritashëm - Bota Sot
Ivanov pranoi guvernatoren e re dhe atë të deritashëm

Maqedonia

E mërkurë, 17 tetor 2018

Ivanov pranoi guvernatoren e re dhe atë të deritashëm

Më: 24 maj 2018 Në ora: 16:36
Dimitar Bogov

Kryetari i Republikës së Maqedonisë, Gjorgji Ivanov pranoi Anita Angelovska-Bezhoska, guvernatore e Bankës Popullore të Republikës së Maqedonisë dhe Dimitar Bogov, guvernator i deritashëm i BPRM.

Kryetari Ivanonv, ashtu siç tha kabineti i tij, i uroi Angelovska-Bozhovska për emërimin e guvernatorit të Bankës Popullore, duke i dëshiruar sukses në punë.

Në këtë rast ai iu falemnderua Bogovit për udhëheqjen e suksesshme të Bankës Popullore të Republikës së Maqedonisë për shtatë vite që ka udhëhequr, duke konstatuar se angazhimi i tij dha kontribut të veçantë në punët e BPRM dhe plotësimit të qëllimeve të parashikuara.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test