Më shumë turq janë shpërngulur në Maqedoni, se sa nga vendet tjera - Bota Sot
Më shumë turq janë shpërngulur në Maqedoni, se sa nga vendet tjera

Maqedonia

E premte, 19 tetor 2018

Më shumë turq janë shpërngulur në Maqedoni, se sa nga vendet tjera

Më: 10 qershor 2018 Në ora: 10:11
Ilustrim

Vitin e kaluar në Maqedoni janë shpërngulur 4082 persona, nga të cilët 2322 me qëndrim të përkohshëm, kurse 1760 me qëndrim të vazhduar.

Sipas Entit Shtetëror për Statistika (ESHS), më së shumti të shpërngulur ka nga Turqia (918 persona).

Përpos turqve, në Maqedoni janë shpërngulur edhe persona nga Serbia, Kosova, Maqedonia, madje dhe nga Gjermania.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test