Mickoski takon Ivanovin, nuk prononcohet për mediat - Bota Sot
Mickoski takon Ivanovin, nuk prononcohet për mediat

Maqedonia

E mërkurë, 24 tetor 2018

Mickoski takon Ivanovin, nuk prononcohet për mediat

Më: 13 qershor 2018 Në ora: 15:11
Kryetarit i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sapo ka përfunduar takimin me kreun e shtetit Gjorge Ivanov

Kryetarit i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sapo ka përfunduar takimin me kreun e shtetit Gjorge Ivanov në lidhje me marrëveshjen e arritur dje, për çështjen e emrit me Greqinë. Ai nuk ka dashur të prononcohet për mediat duke u larguar menjëherë  pas takimit.

Nga ky takim dihet vetëm një detal se takimi nuk ka zgjatur  2 minuta si në takimin e mëngjesit mes presidentit dhe kryeministrit, por plot një orë. ,Mickoski pasditen e sotme do të takojë edhe kryeministrin Zaev në selinë e Qeverisë.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test