Zëdhënësi i Qeverisë së Maqedonisë flet për çështjen e dokumenteve personale pas ndryshimit të emrit - Bota Sot
Zëdhënësi i Qeverisë së Maqedonisë flet për çështjen e dokumenteve personale pas ndryshimit të emrit

Maqedonia

E mërkurë, 24 tetor 2018

Zëdhënësi i Qeverisë së Maqedonisë flet për çështjen e dokumenteve personale pas ndryshimit të emrit

Më: 13 qershor 2018 Në ora: 17:59
Ilustrim

Zëdhënësi i Qeverisë së Maqedonisë, Mile Boshnjakovski sot në konferencë për shtyp në lidhje me ndryshimet e emrit, pra për emrin e ri Republika Maqedonia Veriore, deklaroi se qytetarët nuk do të kenë harxhime shtesë për ndryshimin e dokumenteve të tyre.

Ata do të ndërrohen kur do të kalojë afati i tyre, ndërsa qytetarët nuk do të kenë harxhime shtesë për dokumente të reja.

“Vetë marrëveshja do të jetë me etapa dhe zbatimi i saj është paraparë për pesë vitet e ardhshme dhe në mënyrë paralele me fazat e negociatave për anëtarësim në BE.”, tha Boshnjakovski.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test