Pas protestave të mbrëmshme, 10 "komitë" në pranga - Bota Sot
Pas protestave të mbrëmshme, 10 "komitë" në pranga

Maqedonia

E shtunë, 20 tetor 2018

Pas protestave të mbrëmshme, 10 "komitë" në pranga

Më: 14 qershor 2018 Në ora: 13:16
Ilustrim

Policia ka arrestuar dhjetë persona që në protestat e mbrëmshme të organizuara nga grupi i tifozëve “Komitët”.

Ata kanë sulmuar policë, kanë hedhur shufra hekuri dhe koktej molotovi në drejtim të parlamentit. 

Siç njoftojën nga Ministria e Brendshme: “Në orën 20:30, një pjesë e turmës protestuese mes të cilëve edhe disa persona me maska, kanë filluar të hedhin shishe drejt policëve. Kanë hedhur edhe mjete piroteknike, shufra, konzerva dhe një koktej molotovi të pa ndezur. Për shkak të prishjes së rendit dhe qetësisë publike, janë arrestuar dhjetë persona”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test