U miratua Propozim-Ligji për ndalimin dhe mbrojtjen nga diskriminimi në Maqedoni - Bota Sot
U miratua Propozim-Ligji për ndalimin dhe mbrojtjen nga diskriminimi në Maqedoni

Maqedonia

E martë, 20 nëntor 2018

U miratua Propozim-Ligji për ndalimin dhe mbrojtjen nga diskriminimi në Maqedoni

Më: 19 qershor 2018 Në ora: 18:56
Ministrat në sesionin e sotëm qeveritar miratuan Projekt-ligjin për parandalimin dhe mbrojtjen nga diskriminimi.

Me propozimin e Ministrisë së Punës dhe Politikës Sociale, ministrat në sesionin e sotëm qeveritar miratuan Projekt-ligjin për parandalimin dhe mbrojtjen nga diskriminimi.

Me këtë rregullohet parandalimi dhe ndalimi i diskriminimit, format dhe llojet e diskriminimit, procedurat për mbrojtjen nga diskriminimi, si dhe përbërjen dhe punën e Komisionit për parandalimin dhe Mbrojtjen nga Diskriminimi. Qëllimi i këtij ligji është të garantojë parimin e barazisë, parandalimin dhe mbrojtjen nga diskriminimi në ushtrimin e të drejtave dhe lirive të njeriut.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test