Amdi Bajram u bën thirrje romëve që ta mbështesin referendumin - Bota Sot
Amdi Bajram u bën thirrje romëve që ta mbështesin referendumin

Maqedonia

E martë, 13 nëntor 2018

Amdi Bajram u bën thirrje romëve që ta mbështesin referendumin

Më: 20 qershor 2018 Në ora: 19:11
Amdi Bajram

Amdi Bajram nga Lidhja e Romëve nga Maqedonia kanë thënë se do ta mbështesin në referendum marrëveshjen dhe se u bënë thirrje të gjithë partive politike të japin mbështetje.

“Unë dhe Romët në Maqedoni jemi besnik të shtetit ku jetojmë”, tha Bajarm.

Ai nga sot nga foltorja e Kuvendit e ka përshëndetur ministrin për punë të jashtme, Nikolla Dimitov dhe kryeministrin Zoran Zaev, sepse kanë bërë që Republika e Maqedonisë, populli maqedonas dhe të gjitha kombësitë tjera të shikojnë të ardhmen.

“Jam optimist se 72 nga 75 për qind se referendumi do të dal i suksesshëm”, tha Bajram. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test