Zaev: Për një vit ose një vit e gjysmë do të anëtarësohemi në NATO - Bota Sot
Zaev: Për një vit ose një vit e gjysmë do të anëtarësohemi në NATO

Maqedonia

E hënë, 19 nëntor 2018

Zaev: Për një vit ose një vit e gjysmë do të anëtarësohemi në NATO

Më: 20 qershor 2018 Në ora: 20:48
Zoran Zaev

Kryeministri Zoran Zaev, për televizionin “Al Jezeera”, deklaroi se me 12 dhe 13 korrik në Samitin e NATO-s, Republika e Maqedonisë do të marrë ftesë për anëtarësim, më shumë se një vit deri një vit e gjysmë, vendi do të jetë anëtari i 30 e plotë i Aleancës.

Zaev vlerëson se ditën e diell u nënshkrua marrëveshja historike e cila i duhet Maqedonisë.

Kryeministri tha se po ndodhin punë të rëndësishme të cilat japin perspektivë për qytetarët.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test