Policia e Maqedonisë do t’i edukojë qytetarët për “Vera pa zjarre” - Bota Sot
Policia e Maqedonisë do t’i edukojë qytetarët për “Vera pa zjarre”

Maqedonia

Policia e Maqedonisë do t’i edukojë qytetarët për “Vera pa zjarre”

Më: 23 qershor 2018 Në ora: 09:07
Ilustrim

Njësia për ndërhyrje në kuadër të Sektorit për Punë të Brendshme Shkup nga sot fillon me kampanjën dhe aktivitetet për realizimin e projektit “Vera pa zjarre”.

Aktivitetet do të fillojnë nga parkingu “Shën Pantelemojn”-Nerezi i Epërm, në Vodno dhe do të realizohet në atë mënyrë çka policia sipas zgjedhjes do të mbledhin udhëtar, vetura dhe do t’ju sqarojnë për rreziqet nga shfaqja e zjarrit dhe dëmeve të mundshme në rast të shfaqjes së zjarrit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...