Shikojeni momentin kur dënohen me 81 vjet sulmuesit e Ziadin Selës, qajnë si fëmijë - Bota Sot
Shikojeni momentin kur dënohen me 81 vjet sulmuesit e Ziadin Selës, qajnë si fëmijë

Maqedonia

E hënë, 19 nëntor 2018

Shikojeni momentin kur dënohen me 81 vjet sulmuesit e Ziadin Selës, qajnë si fëmijë

Më: 5 korrik 2018 Në ora: 16:44
Foto nga seanca e Gjykimit

Autoritetet e drejtësisë në Maqdoni kanë dënuar me 81,5 vjet burg 7 të akuzuarit për tentimin për vrasjen e deputetit Ziadin Sela, që ndodhi më 27 prill të vitit të kaluar, kur turma nacionaliste maqedonase hyri me dhunë në Kuvendin e Maqedonisë.

Kire Georgievski u dënua me 13 vjet burg, Oliver Oshavkovski me 10.5, Nikollçe Dimitrievski me 10.5, Aleksandar Janeveski-Toshta me 13 vjet, Andrej Micov me 10.5, Nikolla Vojminovski me 13.5 dhe Kosta Dellov me 10.5 vjet burg.

Shikojeni më poshtë pamjet kur shqiptohet dënimi:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test