Në Strumicë kapen gjashtë persona nga Pakistani - Bota Sot
Në Strumicë kapen gjashtë persona nga Pakistani

Maqedonia

E hënë, 19 nëntor 2018

Në Strumicë kapen gjashtë persona nga Pakistani

Më: 7 korrik 2018 Në ora: 13:54
Ilustrim

Dje, rreth mesnatës, policia ka zbuluar gjashtë persona nga Pakistani të cilët kishin hyrë në mënyrë ilegale në Maqedoni.

Emigrantët janë gjetur pranë stacionit të autobusëve në Strumicë nga zyrtarët e policisë nga pikat e inspektimit kufitar dhe kontrolleve në pikat kufitare “Novo Sellë”, thonë nga Ministria e Brendshme.

Personat u dërguan në Qendrën e policisë në Gjevgjeli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test