Qeveria e Maqedonisë propozon ndryshime të Kodit Zgjedhor - Bota Sot
Qeveria e Maqedonisë propozon ndryshime të Kodit Zgjedhor

Maqedonia

E hënë, 15 tetor 2018

Qeveria e Maqedonisë propozon ndryshime të Kodit Zgjedhor

Më: 17 korrik 2018 Në ora: 13:37
Qeveria e Maqedonisë

Qeveria ka propozuar ndryshime të Kodit Zgjedhor me të cilat synohet shfuqizimi i Nenit i cili parasheh që anëtarët e KSHZ-së të zgjidhin me 61 dhe jo me 2/3 e votave.

Iniciativa vjen pasi procesi i përzgjedhjes së anëtarëve të KSHZ-së tashmë disa javë ka ngecur në Komisionin për Zgjedhje dhe Emërime për shkak të moskoordinimit të pozitës dhe opozitës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test