Mot i ligë po vjen drejt Maqedonisë – Florian do të sjell shumë shi - Bota Sot
Mot i ligë po vjen drejt Maqedonisë – Florian do të sjell shumë shi

Maqedonia

E hënë, 15 tetor 2018

Mot i ligë po vjen drejt Maqedonisë – Florian do të sjell shumë shi

Më: 17 korrik 2018 Në ora: 20:20
Ilustrim

Deri në fund të kësaj dite në më shumë vende moti do të jetë jo stabil me shi të rrëmbyeshëm, stuhi dhe era të forta.

Moti i keq mund të jetë intensive në formën e shiut të madh, erë të fuqishme, shkarkime të forta elektrike dhe sasi e ujit për një kohët të caktuar.

Në Shkup dhe rrethinë koha do të jetë jo stabile. Është lëshuar edhe paralajmërim për fazën e verdhë alernative.

Këshillat në këtë rast janë që të mos rihet në hapësira të hapura dhe nën dru të vetmuar, kurse barinjtë t’i mbrojnë kafshët e tyre, respektivisht t’i ndajnë në grupe me të vogla.

Në të njëjtën kohë në rast të erërave të fuqishme, qytetarët të kenë kujdes se ku do të lëvizin dhe t’i vendosin automjetet më larg nga drunjve.

Më pastaj nga nesër (e mërkurë) deri të shtunën kushte për mot të keq do të ketë në vendet malore në perëndim dhe jug-perëndim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test