Danev: Shumica parlamentare por keqpërdor flamurin evropian - Bota Sot
Danev: Shumica parlamentare por keqpërdor flamurin evropian

Maqedonia

E premte, 19 tetor 2018

Danev: Shumica parlamentare por keqpërdor flamurin evropian

Më: 20 korrik 2018 Në ora: 17:49
Dragan Danev

Shumica parlamentare, e kryesuar nga LSDM, e privatizon Kuvendin dhe iu është bërë zakon të shkelë Rregulloren, thotë deputeti OBRM-PDUKM, Dragan Danev, sipas të cilit vetëm vullneti i LSDM-së dhe BDI-së është i vlefshëm në Kuvend, për të cilin Danev pretendon se maska e tyre kanë rënë.

“Ashtu si me Ligjin për Gjuhët, dhe me Kodin Zgjedhor, ata rëndë keqpërdorin flamurin evropian dhe Komisionin për Çështjet Evropiane”, tha Danev.

Deputeti i OBRM-PDUKM-së thotë se kodi zgjedhor nuk është miratuar kurrë pa u konsultuar me opozitën dhe nuk u konsultua as edhe nga Komisioni për Çështje Evropiane.

“Kur shumica parlamentare dëshiron që diçka të shtyhet përpara shpejt, ai përdor flamurin evropian dhe Komitetin për Çështjet Evropiane”, shton Danev.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test