Ushtria amerikane mban trajnim në Maqedoni - Bota Sot
Ushtria amerikane mban trajnim në Maqedoni

Maqedonia

E enjte, 18 tetor 2018

Ushtria amerikane mban trajnim në Maqedoni

Më: 10 gusht 2018 Në ora: 18:19
Ushtria amerikane në Maqedoni

Ushtria amerikane është duke mbajtur një trajnim në qendrën ushtarake trajnuese Krivolak në Maqedoni. Ushtrimi që ka filluar në fillim të muajit do të mbahet deri në fund të muajit gusht.

Ushtarët amerikanë të cilët vijnë nga Massachusetts përveç gjuajtjes me mortaja dhe armë tjera kanë praktikuar edhe gjuajte nga helikopterë. Fotot: Ushtria Amerikane/Ed Alvarado, Casey Hustin dhe Jarel Chugg.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test