OBRM-PDUKM: Me ligjin e ri për DAP thyhet Kushtetuta - Bota Sot
OBRM-PDUKM: Me ligjin e ri për DAP thyhet Kushtetuta

Maqedonia

OBRM-PDUKM: Me ligjin e ri për DAP thyhet Kushtetuta

Më: 14 gusht 2018 Në ora: 10:46
OBRM-PDUKM

Shfuqizimi i privatësisë së llogarive bankare qeveria e Zaev do tatojë gjithashtu eksportuesit e punës intelektuale dhe e kërcënojnë privatësinë e qytetarëve, vlerësojnë nga partia opozitare OBRM-PDUKM.

“Me një venim të tillë LSDM edhe një herë pandjenja e shkel Kushtetutën e Republikës së Maqedonisë konkretisht nenin 25 me të cilin thuhet se çdo qytetari i garantohet respektimi dhe mbrojtja e privatësisë në jetën e tij personale dhe familjare, të dinjitetit dhe reputacionit”.

Nga OBRM-PDUKM gjithashtu shtojnë se “njëkohësisht, një nga qëllimet kryesore të këtij vendimi të qeverisë është tatimi i atyre që japin punë intelektuale në tërë botën gjegjësisht shërbimet IT. përkthime dhe punë tjera. Me këtë do të tatohen edhe struktura e qytetarëve të cilët bëjnë eksport me shfrytëzim minimal të shërbimeve shtëpiake për të cilët paguajnë”, thuhet në deklaratën e OBRM-PDUKM. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...