Dimitrov ngushëllon familjet e viktimave në Genova - Bota Sot
Dimitrov ngushëllon familjet e viktimave në Genova

Maqedonia

Dimitrov ngushëllon familjet e viktimave në Genova

Më: 15 gusht 2018 Në ora: 11:23
Nikolla Dimitrov

I gjithë opinioni italian dhe botëror është i tronditur, që kur u shemb një urë në Gjenova të Italisë, me çaka humbën jetën 35 persona. Dhjetëra të tjerë janë të lënduar ndërsa nuk hidhet mundësia që numri i të vdekurve të rritet.

Ministri për Punë të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, në rrjetin social Twiter ka dërguar mesazh ngushëllimi deri tek familjarët e personave që kanë humbur jetën në këtë tragjedi.

“Ngushëllimet e mia të thella për tragjedinë në Gejnova. Humbje e dhimbshme. Mendimet tona janë me familjarët që kanë humbur të afërmit dhe të gjithë tjerët të prekur. Bëhuni të fortë”, thekson Dimitrov.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...