Sheqerinska: Në Krivollak nuk do të përdoret uranium i varfëruar - Bota Sot
Sheqerinska: Në Krivollak nuk do të përdoret uranium i varfëruar

Maqedonia

E premte, 16 nëntor 2018

Sheqerinska: Në Krivollak nuk do të përdoret uranium i varfëruar

Më: 16 gusht 2018 Në ora: 15:11
Radmilla Sheqerinska

Ministrja për mbrojtje, Radmilla Sheqerinska sot i ka mohuar zërat që qarkullojnë nëpër rrjetet sociale se gjatë trajnimeve në Krivollak do të përdoren armë me uranium të varfëruar.

“Gënjeshtra askujt nuk i shërbejnë. Qytetarët mos të bëhen pre e lajmeve të rreme në prag të referendumit dhe anëtarësimit zyrtar në NATO”, shkruan Sheqerinska në rrjetin social Facebook.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test