Vasko Gjurçinovski emërohet shef i ri i Shtabit të Përgjithshëm të ARM-së - Bota Sot
Vasko Gjurçinovski emërohet shef i ri i Shtabit të Përgjithshëm të ARM-së

Maqedonia

E hënë, 12 nëntor 2018

Vasko Gjurçinovski emërohet shef i ri i Shtabit të Përgjithshëm të ARM-së

Më: 17 gusht 2018 Në ora: 11:52
Gjenerali Vasko Gjurçinovski

Gjenerali Vasko Gjurçinovski, sot me dekret të presidentit Gjorge Ivanov, është emëruar shef i ri i Shtapit të Përgjithshëm të Armatës së Republikës së Maqedonisë.

Emërimi i Gjurçinovskit është bërë në kuadër të festimit qendror të Ditës së ARM-së, ku morën pjesë krerët shtetëror dhe ushtarak.

Gjurçinovski vjen në vend të shefit të deritanishëm Metodija Veliçkovski, të cilit i përfundoi mandati trevjeçarë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test