OBRM-PDUKM: Qasja e Zaevit ndaj ARM-së është e pasinqertë - Bota Sot
OBRM-PDUKM: Qasja e Zaevit ndaj ARM-së është e pasinqertë

Maqedonia

E premte, 16 nëntor 2018

OBRM-PDUKM: Qasja e Zaevit ndaj ARM-së është e pasinqertë

Më: 18 gusht 2018 Në ora: 13:47
OBRM-PDUKM

Në kumtesën e partisë opozitare të OBRM-PDUKM-së thonë se “Zoran Zaevi dhe Radmila Sheqerinska godasin me shuplakë ARM-në”

“Përderisa Zaevi thotë se është për NATO, me këtë qeverisje kriminale NATO është më larg. Nga kjo Qeveri e cila arriti që edhe nga propaganda për festën e NATO-s të pastrojë mijëra euro”, thonë nga partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM.

Ata thonë se përderisa Sheqerinska dhe Zaevi dëshirojnë të fotografohen me ushtarët e ARM-së, në realitet, sipas OBRM-PDUKM-së, ata janë harruar.

“Përderisa Sheqerinska dhe Zaevi dëshirojnë të fotografohen me ushtarët, në realitet ata janë harruar dhe nuk ka para as për transportin e tyre. Ata nga xhepi i tyre paguajnë diçka që është obligim i shtetit. Të mos flasim për ushqimin në ushtri derisa Ministrja me helikopterë shtetëror vozitet nëpër darka të shtrenjta”, thonë nga OBRM-PDUKM-ja duke shtuar se qasja e Zaevit ndaj ARM-së është i pasinqertë dhe se nuk mund të thotë se e respekton rolin e ARM-së, ndërsa me marrëveshjen me Greqinë do ta ndryshoj emrin e ARM-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test