Janë lënduar rëndë punëtorë në rrethin e fabrikës “Hekuranë” - Bota Sot
Janë lënduar rëndë punëtorë në rrethin e fabrikës “Hekuranë”

Maqedonia

Janë lënduar rëndë punëtorë në rrethin e fabrikës “Hekuranë”

Më: 24 gusht 2018 Në ora: 11:24
Ilustrim

Në Qendrën urgjente të kompleksit të klinikave “Nëna Terezë” mbrëmë rreth orës 22 me lëndime të rënda janë sjellë dy punëtorë nga një firmë private.

Siç kumtoi MPB-ja, M.Z. (50) dhe P.O. (56), të dytë nga Shkupi, kanë marrë lëndime të rënda trupore, pasi rimorkio është shkëputur nga kamioni gjatë shkarkimit të rërës.

Pas ndihmës së dhënë janë mbajtur për mjekim të mëtejshëm. MPB po ndërmerr masa për ndriçim të rastit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...