Zaev anulon vizitën në Durrës - Bota Sot
Zaev anulon vizitën në Durrës

Maqedonia

Zaev anulon vizitën në Durrës

Më: 27 gusht 2018 Në ora: 13:22
Zoran Zaev dhe Edi Rama

Për shkak të kushteve të këqija klimatike, delegacioni qeveritar i kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev ka anuluar vizitën e tij në Durrës, ku duhej të merrte pjesë në takimin joformal të kryeministrave të vendeve të Ballkanit Perëndimore.

Në këtë takim kryeministrat e Ballkanit Perëndimorë duhej të bisedonin për integrimin ekonomik rajonal. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...