Mickoski: Nëse nuk ka sukses referendumi Zoran Zaev është i delegjitimuar - Bota Sot
Mickoski: Nëse nuk ka sukses referendumi Zoran Zaev është i delegjitimuar

Maqedonia

Mickoski: Nëse nuk ka sukses referendumi Zoran Zaev është i delegjitimuar

Më: 27 gusht 2018 Në ora: 21:45
Hristijan Mickoski

Lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski, në televizionin “Alfa” tha se nëse çështja e referendumit nuk merr mbështetje nga qytetarët, Zoran Zaev dhe qeveria e tij do të delegjitimuar plotësisht.

Mickoski referendumin e quajti operacion i shtrenjtë statistikor e cila nuk ka sukses sipas ligjit dhe sipas kritereve demokratike, Zaoran Zaev do të jetë kryeministër i delegjitimuar i Maqedonisë me çka, shtoi ai, do të pasojnë disa procese tjera politike.

Sipas liderit të opozitës janë mirë të njohura kriteret e referendumi të suksesshëm, ndërsa as qeveria e LSDM-së nuk beson në suksesin e saj për këtë referendumi është konsultativ. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat