Ministrja sllovene e Mbrojtjes për vizitë zyrtare në Maqedoni

Maqedonia

Ministrja sllovene e Mbrojtjes për vizitë zyrtare në Maqedoni

Më: 29 gusht 2018 Në ora: 09:59
Ministrja e Mbrojtjes e Sllovenisë, Andreja Katiç

Ministrja e Mbrojtjes e Sllovenisë, Andreja Katiç, sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë.

Ajo do të ketë takim me ministren e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska pas çka do të vijojë takim i dy delegacioneve dhe do të nënshkruhet memorandum për mirëkuptim. Sipas agjendës, janë paraparë edhe deklarata të dy ministreve.

Pritja zyrtare e ministres Katiç dhe delegacionit slloven do të organizohet para Ministrisë së Mbrojtjes në orën 09:30 minuta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat