Edhe me Shqipërinë Maqedonia vendos “One-stop-shop” - Bota Sot
Edhe me Shqipërinë Maqedonia vendos “One-stop-shop”

Maqedonia

Edhe me Shqipërinë Maqedonia vendos “One-stop-shop”

Më: 5 shtator 2018 Në ora: 17:23
Pika kufitare Maqedoni-Shqiperi

One-stop-shop përveç me Serbinë, Maqedoninë do të vendos edhe me Shqipërinë. Vendimi për vendosjen e kontrolleve të përbashkëta të organeve kompetente të Republikës së Maqedonisë dhe të Republikës së Shqipërisë në vendkalimin kufitar Qafë Thanë – Kaftane u pranua në seancën e sotme të Qeverisë.

Qeveria e obligoi Ministrinë e Financave përmes drejtorisë doganore në afat prej 15 ditëve përmes Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Maqedonisë ta informojë Ministrinë e Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë për harmonizimin nga nevoja për arritjen e Marrëveshjes dhe për përdorimin nga formimi i delegacionit për fillimin e procedurës për zhvillimin e negociatave për arritjen e Marrëveshjes për vendosjen e kontrolleve të përbashkëta kufitare në VK Qafë Thanë-Kaftane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...