OBRM-PDUKM: Kryetari i Demir Hisarit konfirmoi se përgjohen qytetarët - Bota Sot
OBRM-PDUKM: Kryetari i Demir Hisarit konfirmoi se përgjohen qytetarët

Maqedonia

E hënë, 22 tetor 2018

OBRM-PDUKM: Kryetari i Demir Hisarit konfirmoi se përgjohen qytetarët

Më: 10 shtator 2018 Në ora: 18:47
OBRM-PDUKM

Karteli kriminal i pushtetit i udhëhequr nga Zoran Zaev tregon fytyrën dhe metodat e tij të frikësimit çdo ditë për qytetarët dhe për të gjithë të tjerët. Kjo është e vërteta për LSDM-në, ndërsa jo hipokrizia që u shesin qytetarëve për vlerat evropiane që ata kanë dhe nuk posedojnë, reagojnë ndaj OBRM-PDUKM.

“Dje opinioni ishte dëshmitar se si kryetari i LSDM-së nga Demir Hisari publikisht para studentëve, në vendin e punës kërcënon mësuesit dhe degjeneron në mënyrën më të guximshme. Siç mund ta shihni kryetari i Demir Hisarit para fëmijëve të vegjël, ai kërcënon studentët. Sherifliku i LSDM-së është shumë më serioz se një argument i përbashkët, siç pretendojnë nga MPB, duke u përpjekur të relativizojë rastin. Stojanovski pretendon si përgjohen qytetarët, se bëjnë përpjekje për t’i ndjekur lëvizjet dhe bëjnë presione me “bombat” kryer të Zoran Zaev”, theksoi Dimçe Arsovski, zëdhënës i OBRM-PDUKM-së.

Ai parashtron pyetje se si ata arritën materiale nga përgjimit të paligjshëm të karakterit si Marjanço Stojanovski nga Demir Hisari? A i njohin autoritetet e zbatimit të ligjit këto materiale për të cilat flet kryetari i Demir Hisarit? Në fund të fundit nëse një farë Marjanço Stojanovski është pjesë e një strukture partiake të LSDM-së që ka kryer përgjimet e qytetarëve dhe të njëjtat materiale janë keqpërdorur për qëllime elektorale, qytetarët shantazhohen dhe presionet e administratës në prag të ngjarjeve politike të tilla si referendumin e ardhshëm, ndoshta ishte pjesë edhe e strategjisë për t’u bërë kryetar komune?, pyet Arsovski. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test