Stoillkovski: Zaev të tregoj se çka ka pranuar që të fshihet nga Kushtetuta - Bota Sot
Stoillkovski: Zaev të tregoj se çka ka pranuar që të fshihet nga Kushtetuta

Maqedonia

E hënë, 22 tetor 2018

Stoillkovski: Zaev të tregoj se çka ka pranuar që të fshihet nga Kushtetuta

Më: 19 shtator 2018 Në ora: 14:45
Stoillkovski

Naum Stoillkovski nga OBRM-PDUKM, ka kritikua kryeministrin Zoran Zaev për zhvillimin e fushatës për referendum. Ai kërkon që të ndërpritet me gënjeshtrat, manipulimet dhe blerjen e votave në fushatën për referendumit.

“Zoran Zaev duhet të tregoj se çka ka dakorduar dhe çka ka pranuar nga që të fshihet nga Kushtetuta në pajtueshmëri me kushtet e pranuara greke. Duhet të tregoj se ka përgatitur “Ndryshime të pakëndshme” në Kushtetutën e Republikës së Maqedonisë dhe se për çfarë shteti i detyron të votojnë qytetarët”, tha Stoillkovski.

Ai gjithashtu thotë se LSDM, Zaev, Sheqerinska, Dimitrov dhe të tjerët “Maqedonasit Verior” duhet të tregojnë se çka kanë pranuar me marrëveshjen kapitulluese çka juve ju detyruan ta shkruani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test