Sheqerinska: Zgjedhje dhe sqarim më të madhe nga referendumi i caktuar nuk do të kemi - Bota Sot
Sheqerinska: Zgjedhje dhe sqarim më të madhe nga referendumi i caktuar nuk do të kemi

Maqedonia

Sheqerinska: Zgjedhje dhe sqarim më të madhe nga referendumi i caktuar nuk do të kemi

Më: 21 shtator 2018 Në ora: 13:16
Radmilla Sheqerinska

Zgjedhje dhe sqarim më të madhe nga referendumi i caktuar nuk do të kemi. Këtë mesazh qytetarët do ta dërgojnë më 30 shtator dhe për këtë thirrja jonë deri te të gjithë është që ta shfrytëzojnë këtë të drejtë dhe ta tregojnë qëndrimin e tyre, tha Sheqerinska.

“Kjo pjesë e diskutimeve në kuadër të Kuvendit tregon se disa parti më shumë janë të thirrur pas interesave partiake sesa interesave shtetërore dhe më vjen keq për këtë”, tha Sheqerinska.

Ajo gjithashtu tha se “ne jemi të fokusuar në referendum, sepse çdo ditë shikojmë argumente se pse duhet Maqedonia që sa më shpejtë të bëhet anëtare e NATO-s dhe BE-së”.

Në pyetjen se nëse deri tek Qeveria e Maqedonisë nëpërmjet non-paiper janë të kalueshme ndryshimet kushtetuese të përpunuar nga pala greke, Sheqerinska tha se në këtë periudhë jemi të “bombarduar” nga gënjeshtra dhe të pavërteta, ndërsa qëllimi është, siç tha, që të mos fokusohemi në nevojat e qytetarëve, por të fokusohemi në kërkesat e OBRM-PDUKM-së.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...