Arbër Ademi: Mos e lëshojmë këtë moment historik nga dora - Bota Sot
Arbër Ademi: Mos e lëshojmë këtë moment historik nga dora

Maqedonia

E hënë, 22 tetor 2018

Arbër Ademi: Mos e lëshojmë këtë moment historik nga dora

Më: 22 shtator 2018 Në ora: 23:49
Arbër Ademi

Bashkimi Demokratik për Integrim për fushatën e referendumit, ka vijuar takimin me banorët e qytetit të Kumanovës, ku ka informuar ata në lidhje me rëndësin e daljes dhe votimit me 30 shtator.

Para bashkvendasve të vet, Ministri i Arsimit, Arbër Ademi, tha se ky moment historik nuk do të thehet më dhe ftoi ata të dalin masovikisht në referendum dhe të vtojnë “për”.

“Apelim im është dalja masovike në referendumin e 30 shtatorit, pasi ky moment nuk do të përsëritet edhe një herë. E dini se sa ka punuar për këtë datë të rëndëssishme BDI dhe lideri ynë Ali Ahmeti, më afër se tash për në NATO nuk kemi qenë asnjëherë. Përfitimet me hyrjen në Aleancë janë të shumta, duke filluar nha siguria, stabiliteti, zhvillimi ekonomik, hapja e vendeve të reja të punës. Prandaj me 30 shtator apel të veçantë rinisë, mobilizoheni dhe dilni me familjet tuaja të votoni”, tha Ademi.

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti tha se me 30 shtator votohet për stabilitet, votohet për paqe, votohet për siguri si parakusht themeltar për zhvillim dhe përparim ekonomik. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test