Zvicra financon projekt për menaxhimin e mbeturinave në rajonin e Pollogut - Bota Sot
Zvicra financon projekt për menaxhimin e mbeturinave në rajonin e Pollogut

Maqedonia

Zvicra financon projekt për menaxhimin e mbeturinave në rajonin e Pollogut

Më: 24 shtator 2018 Në ora: 09:46
Ilustrim

Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Sadulla Duraku, si dhe ministri i Pushtetit Lokal Suhejl Fazliu, sot do të mbajnë fjalim në projektin për përmirësim të menaxhimit me mbeturinat për rajonin e Pollogut.

Në promovimin e projektit, që do të mbahet në Komunën e Tetovës, do të marrin pjesë ambasadorja e Zvicrës në Shkup, Sibil Suter Tejada, kryetari i Komunës së Gostivarit Arben Taravari, kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi dhe drejtuesi i Qendrës për zhvillim të rajonit planor të Pollogut, Fatmir Saiti.

Projekti “Menaxhim me mbeturinat e forta në rajonin e Pollogut” është i financuar nga Zvicra.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...