Zjarri në afërsi të Haraçinës - Bota Sot
Zjarri në afërsi të Haraçinës

Maqedonia

Zjarri në afërsi të Haraçinës

Më: 29 shtator 2018 Në ora: 16:36
Zjarri

Zjarri në afërsi të Haraçinës që nxit mbrëmë rreth orës 21:00 në vendin e quajtur “Shamak”, është fikur pas një orë kur ka intervenuar ekipi i Brigadës kundër zjarrit Shkup.

Siç raportoi nga AIM, komandanti i Brigadës kundër zjarrit, Zvonko Tomevski, bëhet fjalë për hapësira e djegur më e madhe është kullosë e thatë, kallam dhe misër. Për shkak konfigurimit të terrenit në afërsi të kanalit, është rënduar qasje e automjeteve kundër zjarrit. Dëmi nuk është i madh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...