Zaev: Në ditët në vijim do ta kuptojmë se a do të ketë zgjedhje të parakohshme - Bota Sot
Zaev: Në ditët në vijim do ta kuptojmë se a do të ketë zgjedhje të parakohshme

Maqedonia

Zaev: Në ditët në vijim do ta kuptojmë se a do të ketë zgjedhje të parakohshme

Më: 1 tetor 2018 Në ora: 14:16
Zoran Zaev

Në ditët në vijim presi të shikojmë se a ekziston mundësi për marrëveshje me opozitën për të siguruar dy të tretën në Kuvend, e cila është e nevojshme për të miratuar ndryshimet kushtetuese në Kuvend të cilat dalin nga marrëveshja me Greqinë ose përsëri do të jetë e nevojshme që të shkohet në zgjedhje të parakohshme, tha sot kryeministri Zoran Zaev gjatë vizitës së tij në Fakultetin për Shkenca Kompjuterike.

Sot është një ditë për shikimin e të gjitha analizave dhe të dhënave, dhe bisedimet ka të ngjarë të fillojnë nesër, shtoi kryeministri në deklaratën e tij.

Sipas tij, ekziston aftësia për të mbajtur zgjedhje të parakohshme parlamentare, të cilat janë alternativa e fundit nëse nuk arrihet marrëveshje. Nëse zgjedhjet zhvillohen, ato do të ndodhin shumë shpejt. Në deklaratën e tij mbrëmë, Zaevi gjithashtu theksoi edhe një herë se ekziston një mundësi nëse zgjedhjet do të organizohen deri në fund të nëntorit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...