Gjykimi për lëndën “Titanik 3” nga nis fillimi, seanca e radhës më 18 tetor - Bota Sot
Gjykimi për lëndën “Titanik 3” nga nis fillimi, seanca e radhës më 18 tetor

Maqedonia

Gjykimi për lëndën “Titanik 3” nga nis fillimi, seanca e radhës më 18 tetor

Më: 12 tetor 2018 Në ora: 14:51
Pamje nga gjykimi "Titanik 3"

Gjykimi për lëndën e Prokurorisë Speciale “Titanik 3” në të cilën të akuzuar janë Ejup Alimi dhe Ismet Guri, sot filloi nga fillimi për shkak të ndryshimit të trupit gjyqësor.

Në seancën e sotme PSP dhe avokatët e të akuzuarve i konfirmuan fjalët hyrëse të dhëna më parë, ndërsa pas deklarimit të të akuzuarve Ejup Alimi dhe Ismet Guri si të pafajshëm, gjykimi vazhdoi me procedurën e dëshmive.

Sipas PSP-së, dy të akuzuarit me veprimet e tyre kanë ndikuar drejtpërdrejtë në rezultatin e zgjedhjeve në Çair, me qëllim që të fitojnë fuqi politike.

Seanca e radhës për “Titanik 3” do të mbahet më 18 tetor, në të cilën do të dëshmojnë dëshmitarë të rinj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...