Gjendet një granatë e pa shpërthyer që nga Lufta e Parë Botërore në Manastir - Bota Sot
Gjendet një granatë e pa shpërthyer që nga Lufta e Parë Botërore në Manastir

Maqedonia

E martë, 20 nëntor 2018

Gjendet një granatë e pa shpërthyer që nga Lufta e Parë Botërore në Manastir

Më: 14 tetor 2018 Në ora: 13:52
Foto ilustrim

Gjatë ditës së djeshme në orën 13:22 në SPB Manastir është lajmëruar se në fshatin Germijan, në Manastir, gjatë të kryerjes së punëve ndërtimore në afërsi të urës, është gjetur një predhë e pashpërthyer 105mm e cila daton që nga Lufta e Parë Botërore.

Predha u ngrit nga një zjarrfikës nga Drejtoria për Mbrojtjen dhe Shpëtimin e Manastirit për procedurë të mëtejshme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test