PSP do të ngre ankesë për të liruarit e “Bankës Postare” - Bota Sot
PSP do të ngre ankesë për të liruarit e “Bankës Postare”

Maqedonia

PSP do të ngre ankesë për të liruarit e “Bankës Postare”

Më: 14 tetor 2018 Në ora: 18:04
PSP

PSP konfirmoi se do të ngre ankesë në gjykatën penale, pasi gjykata vendosi vetëm masat paraprake kundër të arrestuarve, Ratko Dimitrovski, Kole Smillevski dhe Metodi Gllavçev në hetimin e hapur për privatizimin kriminal të “Bankës Postare”.

Të dyshhuar jan nëntë persona të cilët dyshohet se kanë përfituar ilegalisht pesë milionë euro në privatizimin e bankës ndërsa PSP për Dimitrovskin, Smillevskin dhe Gllavçevin kërkon paraburgim.

“Këto janë lëndë të vjetruara, datojnë nga viti 2003 dhe viti 2004. Do të ishte shumë e ashpër nëse do të kishte paraburgim. Këto janë lëndë të cilat shpejtë mund të vjetrohen”, tha avokati i tyre, Branko Radonçiq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...