Buçkovski: Është sfidë e madhe të jesh ambasador në SHBA, por për këtë nuk kam folur as me Zaevin dhe as Dimitrovin - Bota Sot
Buçkovski: Është sfidë e madhe të jesh ambasador në SHBA, por për këtë nuk kam folur as me Zaevin dhe as Dimitrovin

Maqedonia

Buçkovski: Është sfidë e madhe të jesh ambasador në SHBA, por për këtë nuk kam folur as me Zaevin dhe as Dimitrovin

Më: 14 tetor 2018 Në ora: 19:56
Vllado Buçkovski

Pas njoftimit të mediave se ish-udhëheqësi i LSDM-së dhe kryeministri, Vllado Buçkovski është kandidat për ambasador të ri të Maqedonisë në Shtetet e Bashkuara, ai tha se lidhur për këtë tenë nuk ka biseduar me kryeministrin Zoran Zaev dhe ministrin e jashtëm Nikolla Dimitrov.

“Është një sfidë e madhe të jesh ambasador i Maqedonisë në Shtetet e Bashkuara, por për hir të së vërtetës nuk kam folur me kryeministrin ose me ministrin e Punëve të Jashtme mbi këtë temë”, tha Buçkovski.

Më herët, u njoftua se ai kishte qenë në listën joformale të Dimitrov për postin e ambasadorit në Uashington. Aktualisht këtë punë e kryen Vasko Naumovski, i cili erdhi në këtë pozicion gjatë qeverisë së mëparshme, por mbeti në detyrë edhe pas ndryshimeve politike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...