Paditet penalisht ish-kryetari i Komunës së Berovës - Bota Sot
Paditet penalisht ish-kryetari i Komunës së Berovës

Maqedonia

Paditet penalisht ish-kryetari i Komunës së Berovës

Më: 15 tetor 2018 Në ora: 15:49
Berovë

Zyra e jashtme për punë kriminale në Berovë deri tek Prokuroria Themelore Publike ka dorëzuar padi penale kundër D.N (60), për shkak të ekzistimit të dyshimeve për kryerjen e veprës penale “keqpërdorim të detyrës zyrtare”.

Siç njoftojnë nga MPB, i paditur si kryetar i Komunës së Berovës, në tre raste ka keqpërdorur detyrën zyrtare.

“I padituri më 18.11.2015, punëtores administrative V.P nga fshati Budinarci në mënyrë joligjore i ka dhënë kompetenca për vendin e punës, edhe pse nuk i ka plotësuar kushtet për vendin e punës”, thonë nga MPB.

Ish-kryetari i Komunës së Berovës edhe në disa raste tjera ka tejkaluar kompetencat dhe ka shpërdorur detyrën zyrtare.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...