Zaev: Deputetë, t’i themi “po” mundësisë që është para neve - Bota Sot
Zaev: Deputetë, t’i themi “po” mundësisë që është para neve

Maqedonia

Zaev: Deputetë, t’i themi “po” mundësisë që është para neve

Më: 18 tetor 2018 Në ora: 15:17
Zoran Zaev

“Deputetë, t’i themi ‘po’ mundësisë që është para neve”, shkroi kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev, në profilin e tij në “Facebook”.

Ai shtoi se historia i njeh vendimet e drejta.

Ai ju drejtua deputetëve edhe përmes profilit në “Twitter”, ku tha se të gjithë deputetët kanë obligim historik para qytetarëve.

“Të gjithë deputetët kanë obligim historik para qytetarëve që ta sigurojnë rrugën e Maqedonisë drejt stabilitetit dhe prosperitetit ekonomik. Kjo është rruga drejt NATO-s dhe BE-së që çon përmes marrëveshjes mes Maqedonisë dhe Greqisë”, shkroi Zaev.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...