Daul: Opozita ka përgjegjësi të madhe në rrugën e Maqedonisë drejtë BE-së dhe NATO-s - Bota Sot
Daul: Opozita ka përgjegjësi të madhe në rrugën e Maqedonisë drejtë BE-së dhe NATO-s

Maqedonia

Daul: Opozita ka përgjegjësi të madhe në rrugën e Maqedonisë drejtë BE-së dhe NATO-s

Më: 18 tetor 2018 Në ora: 22:32
Joseph Daul

Kryetari i grupit më të fuqishëm në Parlamentin Evropian, Partisë Popullore të Evropës, Joseph Daul, përmes rrjetit social “Twitter”, iu drejtua opozitës maqedonase që të marrë pjesë në marrjen e vendimeve të rëndësishme për gjeneratat e ardhshme.

“Duhet të merren vendime të rëndësishme nga IRJM, e cila do të përcaktojë të ardhmen e gjeneratave. Opozita ka përgjegjësi të madhe për rrugën e vendit në BE dhe NATO dhe duhet të jetë konstruktive në procesin demokratik”, shkruan Daul në “Twitter”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...