Stoilkoviq: Kuvendi ngjan si treg kafshësh - Bota Sot
Stoilkoviq: Kuvendi ngjan si treg kafshësh

Maqedonia

Stoilkoviq: Kuvendi ngjan si treg kafshësh

Më: 19 tetor 2018 Në ora: 16:19
Deputeti i Kuvendit të Maqedonisë dhe Kryetari i Partisë Demokratike të Serbëve, Ivan Stoilkoviq

Deputeti i Kuvendit të Maqedonisë dhe Kryetari i Partisë Demokratike të Serbëve, Ivan Stoilkoviq tha se “Kuvendi ngjan si treg kafshës”.

Këtë ai e shkroi në profilin e tij në “Facebook” duke përshkruar situatën në Kuvend, përderisa pritet të bëhet votimi për fillimin e procedurës për ndryshimet kushtetuese,

Stoilkoviq është deputet në koalicionin e OBRM-PDUKM-së.

Përndryshe, zyrtarisht nga Kuvendi njoftuan se seanca do të fillojë në orën 15:00, por e njëjta akoma nuk ka nisur dhe deputetët nuk janë të pranishëm në sallë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...