Këta janë deputetët e OBRM-PDUKM-së që votuan “pro” ndryshimeve kushtetuese - Bota Sot
Këta janë deputetët e OBRM-PDUKM-së që votuan “pro” ndryshimeve kushtetuese

Maqedonia

Këta janë deputetët e OBRM-PDUKM-së që votuan “pro” ndryshimeve kushtetuese

Më: 19 tetor 2018 Në ora: 22:49
Kuvendi i Maqedonisë

Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë para pak çastesh me 80 vota “pro” miratuan propozimin e qeverisë për hapje të Kushtetutës dhe për ndryshim të saj.

Seanca e sotme e cila në fillim u planifikua të fillojë në orën 12:00, nisi rreth orës 22:30 ndërsa, propozimi i qeverisë u mbështet edhe nga disa deputetë të partisë opozitare maqedonase.

Emilija Aleksandrova, Ljuben Arnaudov, Sasho Vasilevski, Nolla Ismaillovska, Elizabeta Kançeska-Milevska, Krsto Mukoski dhe Zekir Ramçilloviq, janë deputetët e opozitës që miratuan nevojën për ndryshime kushtetuese.

Pas kërkesës së koordinatorit të OBRM-PDUKM-së, Dragan Danev, në Kuvend u bë votim publik me lexim të emrave, ndërsa u zbuluan deputetët që kanë votuar pro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...