Hahn: Një ditë e madhe për demokracinë në Shkup - Bota Sot
Hahn: Një ditë e madhe për demokracinë në Shkup

Maqedonia

Hahn: Një ditë e madhe për demokracinë në Shkup

Më: 20 tetor 2018 Në ora: 00:16
Johannes Hahn dhe Zoran Zaev

Komisioneri evropian për Zgjerimit të BE-së, Johannes Hahn në Twitter ka shkruar për votimin e nismën për ndryshimet kushtetuese. Han thotë se kjo është një ditë e madhe për qytetarët e Shkupit.

“Një ditë e madhe për demokracinë në Shkup, Unë i uroj të gjithë ata që vendosën të ecin drejtë rrugës së BE-së. Pres që të respektohet vendimi i lirë i të gjithë deputetëve, veçanërisht i atyre që kaluan rreshtin sonte.Kemi nevojë për qëndrime shtetërore, jo lojëra partiake”- u shpreh komisari për zgjerim Hahn.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...