Dimitrov: Jemi shumë larg nga ajo ku duam të jemi, por e dimë rrugën - Bota Sot
Dimitrov: Jemi shumë larg nga ajo ku duam të jemi, por e dimë rrugën

Maqedonia

Dimitrov: Jemi shumë larg nga ajo ku duam të jemi, por e dimë rrugën

Më: 20 tetor 2018 Në ora: 14:19
Nikolla Dimitrov

Ne jemi larg nga ajo ku duam të jemi. Por ne e dimë rrugën, shkruajti mbrëmë në rrjetin social “Twitter”, shefi i diplomacisë së Maqedonisë Nikolla Dimitrov.

“Ne jemi larg nga ajo ku duam të jemi. Por ne e dimë rrugën. Çdo hap është dhe do të jetë një sfidë e madhe. Për të gjithë ne. Por Maqedonia vendosi të qëndrojë në këmbë, të rregullojë kokën dhe të ecë përpara. Në fund, do të bëhet! Dhe kur të shikojmë prapa, do të jemi krenarë”, shkruajti Dimitrovi në “Twitter”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...