MPB ngre padi penale kundër këshilltarit të Nikolla Gruevskit - Bota Sot
MPB ngre padi penale kundër këshilltarit të Nikolla Gruevskit

Maqedonia

MPB ngre padi penale kundër këshilltarit të Nikolla Gruevskit

Më: 20 tetor 2018 Në ora: 18:56
Departamenti për krime kibernetike

Departamenti për krime kibernetike dhe mjekësinë ligjore digjitale në kuadër të Ministrinë së Punëve të Brendshme deri tek Prokuroria Themelore Publike Shkup paraqiti njoftimin për përmbajtje të shpallura në të cilën bëhet thirrje për dhunë ose sjellje që do të kërcënonin sigurinë e të tjerëve, ndërsa janë publikuar në profilet e rrjetit social Facebook në 24 orët e fundit, të cilat janë dokumentuar si duhet.

Kundër G.T. (48) nga Shkupi, për shkak se njoftimeve në rrjetin social Facebook me të cilën shpërndahet gjuha e urrejtjes dhe rrezikimin e sigurisë së deputetëve në Republikën e Maqedonisë, deri tek Prokuroria Publike kompetente do të ngrihet padi penale në pajtim me nenin 319 dhe neni 144 paragrafi 4 nga Kodi Penal i Republikës së Maqedonisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...