Maqedonia vitin e ardhshëm do të kryesojë me ICMPD-në - Bota Sot
Maqedonia vitin e ardhshëm do të kryesojë me ICMPD-në

Maqedonia

Maqedonia vitin e ardhshëm do të kryesojë me ICMPD-në

Më: 20 tetor 2018 Në ora: 20:56
Maqedonia në muajin dhjetor do ta merr në dorë kryesimin e ICMPD

Maqedonia në muajin dhjetor do ta merr në dorë kryesimin e ICMPD-së, deklarojnë nga Ministria e Brendshme.

“Në kuadër të Konferencës së Migracionit të Vjenës 2018, mbajtur në dy ditët e kaluara në Vjenë, dhe organizuar nga Qendra Ndërkombëtare për Zhvillimin e Politikave të Migracionit ICMPD, sekretarja e shtetit në Ministrinë e Brendshme, Magdalena Nestorovska, mbajti një takim dypalësh me Drejtorin e ICMPD, Michael Spendelegger dhe bashkëpunëtorët e tij, në lidhje me presidencën e organizatës nga Maqedonia vitin e ardhshëm. Ministri i Diasporës së Republikës së Maqedonisë, Edmond Ademi, gjithashtu mori pjesë në takimin”, deklarojnë nga Ministria e Brendshme.

Me rastin e kryesimit të takimit nga sekretarja e shtetit, Magdalena Nestorovska, u prezantuan argumentet e propozuara-prioritare për presidencën e ardhshme në drejtim të zhvillimit të politikave të emigracionit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...