Zvizdiq: Duam që vendimi juaj të forcoj perspektivën evropiane në Ballkanin Perëndimor - Bota Sot
Zvizdiq: Duam që vendimi juaj të forcoj perspektivën evropiane në Ballkanin Perëndimor

Maqedonia

Zvizdiq: Duam që vendimi juaj të forcoj perspektivën evropiane në Ballkanin Perëndimor

Më: 21 tetor 2018 Në ora: 13:39
Zoran Zaev dhe Denis Zvizdiq

Kryetari i Këshillit të Ministrave të Bosnje dhe Hercegovinës, Denis Zvizdiq, i dërgoi një mesazh urimi kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev për miratimin e ndryshimeve kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë, njoftoi Këshilli i Ministrave i Bosnjës dhe Hercegovinës.

“Ju përgëzoj juve dhe popullit tuaj të Maqedonisë mbi pjekurinë e shprehur dhe zgjedhjen e duhur që do t’ju sjellë përfitime, stabilitet dhe prosperitet. Unë dua që vendimi juaj të forcojë perspektivën evropiane e të gjithë Ballkanit Perëndimor dhe vizionin tuaj dhe promovimi i paqes të jetë si gurthemel i stabilitetit në të gjithë rajonin”, tha Zvizdiq.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...