Vasilevski: Votova sepse duhet të hyjmë në BE dhe NATO - Bota Sot
Vasilevski: Votova sepse duhet të hyjmë në BE dhe NATO

Maqedonia

Vasilevski: Votova sepse duhet të hyjmë në BE dhe NATO

Më: 21 tetor 2018 Në ora: 23:40
Sasho Vasilevski

Sasho Vasilevski, deputeti i VMRO-së tashmë i përjashtuar që votoi pro ndryshimeve kushtetuese ka sqaruar pse votoi kundër qëndrimit të partisë së tij.

“Unë me shumë vëmendje dhe guxim dhe me gjithë argumentet vendosa që Maqedonia të ketë rrugën drejtë eurointegrimit, e ardhmja për familjet tona për vendin tonë njëherë e përgjithmonë të lëmë anësh ndasitë mes maqedonasve dhe shqiptarëve, ne jemi një familje që duhet të shkojmë bashkë në BE dhe NATO me përkrahje të madhe nga miqtë tanë”, ka thënë kështu deputeti Vasilevski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...