“Alfat” po kujdesen për sigurinë e deputetëve në Gjykatë - Bota Sot
“Alfat” po kujdesen për sigurinë e deputetëve në Gjykatë

Maqedonia

“Alfat” po kujdesen për sigurinë e deputetëve në Gjykatë

Më: 22 tetor 2018 Në ora: 11:35
Alfa

Ndryshe nga seancat e mëparshme, kur prania e policisë në sallën e gjyqit ishte minimale, sot pas votimit të deputetëve në Kuvend për nismën e ndryshimeve kushtetuese, shihet që masat e sigurisë janë shtuar.

Dhjetra anëtarë të njesitit policor “alfa” po kujdesen sot për sigurinë e deputetëtve Krsto Mukovski, Ljuben Arnaudov dhe Sasho Vasilevskit në sallën e gjyqit, ku po zhvillohet seanca e sotme për rastin “27 prilli”.

Seanca e sotme gjyqësore do të jetë e para pas lëshimit në arrest shtëpiak të tre deputetëve të VMRO-DPMNE-së Sasho Vasilevski, Kërsto Mukovski dhe Luben Arnaudov dhe votimit të tyre për ndryshimet kushtetuese të premten në Kuvend.

Në seancën e sotme është paraparë në sallën gjyqësore të kontrollohen video regjistrimet e kamerave të Kuvendit të bëra më 27 prill të cilat janë propozuar nga prokuroria.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...