Sot vazhdon gjykimi për lëndën “Titanik”, Gruevski në bankën e të akuzuarit - Bota Sot
Sot vazhdon gjykimi për lëndën “Titanik”, Gruevski në bankën e të akuzuarit

Maqedonia

Sot vazhdon gjykimi për lëndën “Titanik”, Gruevski në bankën e të akuzuarit

Më: 24 tetor 2018 Në ora: 08:22
Pamje nga seanca e "Titanik"

Në Gjykatën Penale në Shkup sot duhet të vazhdojë gjykimi për lëndën e PSP-së “Titanik”, e cila ka të bëjë me parregullsi zgjedhore.

Në seancën e fundit më 18 tetor u dëgjuan 90 “bomba”, ndërsa PSP-ja ka propozuar 1 mijë si dëshmi materiale në këtë rasti.

Në lëndën “Titanik” të akuzuar janë ish-kryeministri Nikolla Gruevski, Kirill Bozhinovski, Mile Janakieski, Gordana Jankulloska, Biljana Brishkoska Boshkovski, si dhe Ilija Dimovski, Munir Pepiç, Edmond Temelko, Leko Ristovski, Kiril Todorovski, Katerina Velovska, Stanko Korunovski, Kosta Markovski, Dragçe Dragçeki, Marjan Nakevski, Goce Janevski, Xhezmi Ahmet, Robert Davitkov , Dalibor Aleskoviç dhe Lenka Rashajkovska.

Ata akuzhohen për mohim të së drejtës së votës, ryshfet gjatë zgjedhjeve, shkatërrim të materialit zgjedhor si dhe keqpërdorim të mjeteve për financim të fushatës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...