Mijallkov në zgjedhjet e 2013-tës: Ahmeti dhe Thaçi do të sigurojnë 800 vota për ne - Bota Sot
Mijallkov në zgjedhjet e 2013-tës: Ahmeti dhe Thaçi do të sigurojnë 800 vota për ne

Maqedonia

Mijallkov në zgjedhjet e 2013-tës: Ahmeti dhe Thaçi do të sigurojnë 800 vota për ne

Më: 24 tetor 2018 Në ora: 12:29
Sasho Mijallkov

Në Gjykatën Penale në Shkup sot ka vazhduar gjykimi për lëndën e PSP-së “Titanik”, e cila ka të bëjë me parregullsi zgjedhore.

Në seancën e sotme janë lëshuar “bomba” të padëgjuara më parë, të cilat PSP i ka propozuar si dëshmi materiale në procesin gjyqësor.

Në një bisedë të lëshuar në seancën e sotme e cila është bërë më 29 mars të vitit 2013, dëgjohet ish-drejtori i DSK-së Sasho Mijallkov duke biseduar me Mile Janakieskit, të cilit i tregon se është marrë vesh me Ali Ahmetin dhe Menduh Thaçin që ata t’i sigurojnë nga 400 vota për kandidatin e OBRM-PDUKM-së në Komunën Qendër.

“Nesër për çdo shtëpi duhet të ketë person që do t’i transportojë nga shtëpia. I njëjti sistem është bërë edhe me Thaçin. Ata do të njoftohen dhe do të votojnë për ne. 400 nga BDI dhe 400 nga PDSH, 800 vota”, i thotë Mijallkov Janakieskit.

Këto biseda telefonike janë bërë disa ditë para rrethit të dytë të votimeve për zgjedhjet lokale të vitit 2013.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...